Про бібліотеку


Скаржинецька сільська бібліотека

      Скаржинецька сільська бібліотека заснована в 1950р. Для бібліотеки було виділено  у приміщенні  сільської ради  дві шафи для зберігання книжкового фонду.  Фонд   на той час налічував  біля 1000 екземплярів книг. З того часу  і розпочався облік книг в інвентарній книзі.
      В 1955р. на посаду завідувачки бібліотекою було призначено Тишкевич Вікторію Едуардівною. Вона робила все можливе, щоб залучити до бібліотеки масового читача. В той час випускались плакати, листівки, календарі трудової слави, на яких прославлялися передовики соціалістичного змагання. Вона булачастим гостем на фермах, полях. Книжковий фонд став поповнюватись завдяки сільському населенню.
      З 1962р. сільську книгозбірню очолила Амонс Леоніда Францівна, фахівець своєї справи, добра, чуйна людина, активний організатор. Значно пожвавилась робота в бібліотеки. Для покращення обслуговування читачів був організований відкритий доступ до книжкових фондів, які постійно поповнювалися.
     Були відкриті пересувні бібліотеки на фермі, в полях, в «червоних кутках». Проводились літературні монтажі, конференції, зустрічі з першими комсомольцями, передовиками сільського господарства, читки – бесіди.
       В 1979р. бібліотеці с.Скаржинець було присвоєно звання «Культурно – освітняустанова відмінної роботи». Вона неодноразово виходила переможцем в змаганні серед бібліотек району.
       Поступова робота в бібліотеці ставала різноманітнішою і змістовнішою, вона була центром політичної і виробничої пропаганди, організації художньої самодіяльності, нового ставлення до праці і суспільної власності.
       Бібліотека стала базовою для проведення семінарів для сільських бібліотекарів, школи передового досвіду по пропаганді літератури по сільському господарству. Леоніда Францівна часто виступала на районних семінарах , нарадах, ділилася досвідом своєї роботи.
       Всі форми бібліотечної роботи охоплювали  бібліотечним обслуговуванням широке коле працівників сільського господарства, виробничників, спеціалістів різних галузей.
        В 1980р. всі масові бібліотеки районну були об’єднанні в централізовану бібліотечну систему, що спряло кращому обслуговуванню  читачів та комплектування фондів. Авторитет бібліотеки зростає, значно більшає читачів, книговидача. Збільшився обсяг надходжень книг (щомісячно до 80 книг) та періодичних видань. В бібліотеці організовуються ілюстровані книжкові виставки, перегляди літератури, тематичні полиці, оформляються альбоми, тематичні папки, проводяться зустрічі з ветеранамиВВв, вдовами: «Чарівний світ дитинства», «Вернісаж книжкових новинок», «Афганістан болить в моїй душі», «Ми йшли до тебе, Перемого!».
       1986р. – став для сільської бібліотеки новим етапом – вона була перенесена в новозбудований сільський будинок культури, де для бібліотеки було виділено дві просторі кімнати. Леоніда Францівна намагалися якомога краще оформити свою бібліотеку, організувати дозвілля населення, оформлялись цикли книжкових виставок і тематичних полиць, цілеспрямовано і цікаво проводилась робота з дітьми та молоддю, населенням села. 
      Влаштовувались цікаві дитячі ранки, вікторини, тематичні вечори, присвячені дню 8 березня, дню Перемоги, новорічні свята та ін..
       При бібліотеці було організовано клуб «Умілі руки не знають скуки», члени якого допомагали ремонтувати книги, виробляли аплікації, займались ліпленням з  пластілину.
       В 1995р. було запроваджено «Бригадний абонемент»,  завдяки якому покращилась робота по обслуговуванню виробничників і працівників сільського господарства. Пріоритетне місце в роботі бібліотеки займає краєзнавство, створено краєзнавчий куточок, де зібрана вся література по краєзнавству. В кімнаті юного читача влаштовуються ілюстровані книжкові виставки, перегляди літератури по вихованню любові до свого народу, його звичаї і традиції, приділяється увага пропаганді літератури по шкільні програмі позакласного читання.
       В 2004р. в бібліотеці організовується стенд «Бібліотека інформує», на якому виставляються матеріали сесій сільської ради, сільські та районні програми,матеріали з надання субсидій, земельної реформи та ін.., для інформації і задоволення запитів потенційний читачів.
       Леоніда Францівна пропрацювала у бібліотеці аж до виходу на заслужений відпочинок.
       В 2006р. завідуючою сільської бібліотеки с.Скаржинець призначається Стрельчик Оксана Володимирівна.
         В 2007р. – оновлюється с.Скаржинці, оновлюється бібліотека. І це все завдяки  земляку, народному депутату України, генеральному директору столичного «Житлобуду» , орденоносцю і ефективному інвестору Івану Івановичу Куровському. В центрі села красується двохповерховий будинок культури, де на другому поверсі  в двох просторих кімнатах розміщена бібліотека. Закуплені нові меблі,прекрасні гардини на вікнах, килимове покриття. Виділено 14 тис. грн.. на придбання нової літератури для бібліотеки
        З травня 2008р. на посаду завідувачки бібліотекою призначається Стрельчик Алла Анатоліївна.
          Бібліотека співпрацює  з будинком культури, школою, дитячим садком. Проводяться цікаві масові заходи: зустрічі з ветеранами ВВв, літературно – музичні вечори, уроки народознавства, краєзнавчі години, уроки мужності,обговорення книг.
   Цікавою формою популяризації книг є Тижні дитячої та юнацької книги, Шевченківські читання.
   Організований інформаційний центр «Місцеве самоврядування – гарант демократизації суспільства»,який  є місцем традиційних зустрічей голови сільської ради Стрельчик  Людмила Василівна з громадою села.
Пріоритетним напрямком роботи є відродження духовності, виховання у читачів, любові до України, поваги до її історії і культури, популяризація екологічних знань, правове просвітництво серед молоді, сприяння розвитку творчих можливостей кожного відвідувача.
При бібліотеці працює любительське об’єднання «Рукодільниця», що об’єднує  любителів шиття, в’язання, вишивання.
Бібліотекар намагається донести книгу до кожного читача, враховуючи їх різноманітні запити і потреби. Послугами бібліотеки, фонд якої складає 12 тис. прим. ,  користуються 500 читачів села.
Продовжувати працювати на бібліотечну ниву в 2011році прийшла ,  Погребняк Віта Казмірівна.

Бібліотека стала переможцем конкурсу“Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до інтернету ”.Згодом, доставили обіцяну техніку.
21 жовтня офіційно відкрили свій інтернет-центр, на яке прийшли користувачі, школярі, вчителі, представники районної влади, місцевого самоврядування, які брали активну участь у проекті.
Інтернет  активно використовують для написання рефератів чи інших робіт для школи або з метою знаходження інформації що до повсякденних проблем чи актуальних новин.

Немає коментарів:

Дописати коментар